top of page

9 NIEDZIELA ZWYKŁA

2 czerwca 2024

 1. Dzisiaj Dzień Dziękczynienia w Polsce. Składka na cele diecezjalne.

 2. Wczoraj w naszym kościele odbyła się coroczna, całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Dziękuję bardzo wszystkim, którzy w wybranych przez siebie godzinach adorowali Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

 3. W czwartek odbyła się uroczystość Bożego Ciała z procesją do czterech ołtarzy. Bardzo serdecznie dziękuję Parafialnej Orkiestrze Dętej, Rycerzom Kolumba, niosącym baldachim, feretrony i sztandary. DSM, Liturgicznej Służbie Ołtarza, dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym. Bóg zapłać panom Strażakom za pomoc
  w zaparkowaniu samochodów oraz w zorganizowaniu procesji. Dziękuję bardzo wszystkim przygotowującym 4 ołtarze.

 4. W poniedziałek – wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy.

 5. W środę – wspomnienie św. Bonifacego, bpa i męcz.

 6. W pierwszy czwartek miesiąca modlimy się za kapłanów i o nowe powołania do służby Bożej. Zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Błogosławieństwo dzieci
  i błogosławieństwo wianków.

 7. W oktawie Bożego Ciała Msze św. o szczęśliwe urodzaje i opiekę Jezusa Miłosiernego nad mieszkańcami poszczególnych rejonów od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.

 8. W piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z tej racji nie obowiązuje post. Msza św. o godz. 7.00. od 16.00 Adoracja i możliwość spowiedzi. O 17.00  Msza św. Dzień modlitw o świętość życia kapłańskiego.

 9. W sobotę uroczystość Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

 10. W następną niedzielę 9 czerwca, o godz. 11.00 nasza wspólnota parafialna będzie przeżywała uroczystość odpustową połączoną z dziękczynieniem za poświęcenie naszego kościoła przez Bpa Jana Stepę 75 lat temu. Mszy św. koncelebrowanej będzie przewodniczył Protonotariusz Apostolski Ks. dr Adam Kokoszka.

 11. Jutro po Mszy św. spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

   

 12. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.

 13. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ostatnim tygodniu.  

 14. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową do Łagiewnik
  i do Częstochowy na Jasną Górę, która odbędzie się w dniu 11 czerwca, we wtorek. Wyjazd spod naszego kościoła po Mszy św. 
  o godz. 7.30. Koszt 100 zł. Zapisy w zakrystii.

 15. Najnowszy numer Gościa Niedzielnego u ministrantów przed kościołem.

Licznik odwiedzin:

bottom of page